“Package deal” gemeente Blaricum met BVV ’31 is nog black-box-deal voor VVD-Blaricum

Afgelopen week op 25 mei jl werd de fractie door het college geïnformeerd via een “memo” over een “package-deal” van het college met de voetbalclub BVV’31. De inhoud van deze deal werd verder niet uit de doeken gedaan. In de memo werd duidelijk dat het college de intentie heeft om een kunstgrasveld vervroegd te vervangen, tegelijkertijd ook een grasveld om te laten bouwen tot kunstgrasveld en daarbij meteen alle kleedruimten te laten renoveren , inclusief uitbreiding met twee nieuwe kleedruimten (voor de nieuwe dames- en  meisjesteams). Eén dingetje, de raad moet nog wel akkoord geven op een investering van € 600.000,=. Deze investering wordt door college een “bijdrage” genoemd, omdat het idee is dat een lid van BVV’31 persoonlijk garant staat voor de inkoop van de velden e.a. Een dag later ontvangen wij een motie van de coalitiepartijen (HvB, DBP en CDA), waarin het belang van deze “packagedeal bevestigd wordt en het college gevraagd wordt om deze deal juridisch dicht te timmeren en uit te werken in een (officieel) raadsvoorstel. Zolang dat nog in te dienen raadsvoorstel nog niet door de raad is goedgekeurd ligt het investeringsrisico bij de club BVV’31, aldus de wethouder tijdens de raadsvergadering van 31 mei jl. Weten de leden dat wel? En willen de leden wel zo’n deal?

Lees graag de bijlagen met de verschillende genoemde  documenten en de reactie van VVD hierop: VVD had voor de raadsvergadering helaas geen inzicht in de totale packagedeal en stelt dan ook vraagtekens bij de wijze van aanbesteden (door een lid van BVV enkelvoudig aan één leverancier) : voldoet die wel aan de eigen Inkoopregels die gelden voor de drie gemeenten van de BEL (Blaricum, Eemnes en Laren)?

Wordt vervolgd.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *